Právě probíhá AKCE 23 % SLEVA na Starter PackCHCI SLEVU

Zázračná síla Ashwagandhy v našem SimplyMixu

Název téhle rostliny zní složitě, ale to je asi její jediné negativum. Její schopnost snižovat stres, zlepšovat spánek, podporovat imunitní systém a kognitivní funkce z ní činí cenný doplněk stravy, který jsme přidali i do našeho SimplyMixu. Při pravidelném pití SimplyMixu vám právě ashwagandha, která je v něm obsažená, může významně přispět k celkovému zdraví a pohodě.

Ashwagandha je základní složkou tradiční indické medicíny Ájurvédy, kde je ceněna pro své široké spektrum zdravotních benefitů. V Ájurvédě je známá jako "rasayana," což znamená "omlazující" nebo "posilující životní sílu." Tradičně se používala k posílení imunity po nemoci, k zlepšení vitality a k léčbě různých zdravotních problémů.

Kořen a listy ashwagandhy obsahují množství bioaktivních sloučenin. Třeba withanolidy - tedy účinné látky, u kterých byly prokázány adaptogenní účinky. Zvyšují toleranci na stres, výrazně pomáhají proti únavě (a to i u pacientů s únavovým syndromem), posilují imunitní systém a zároveň jej i umí utlumit, pokud je nadměrně aktivovaný. Působí protizánětlivě a tělo chrání před infekcemi. Ať už bakteriálními, virovými nebo plísňovými. Obsahují také alkaloidy včetně somniferinu a anferinu a také saponiny a steroidní laktony které mají výrazné léčivé účinky.Hodí tě do pohody

Ashwagandha je známá svými adaptogenními vlastnostmi, což znamená, že pomáhá tělu lépe se vyrovnávat se stresem. Studie ukazují, že může snížit hladinu kortizolu, hormonu spojeného se stresem, a tím zlepšit psychickou pohodu. Díky svým sedativním vlastnostem může ashwagandha pomoci zlepšit i kvalitu spánku. Lidé trpící nespavostí často uvádějí, že užívání ashwagandhy jim pomohlo lépe spát.

Bude ti to lépe myslet  

Některé studie ukazují, že ashwagandha může zlepšit paměť, pozornost a schopnost učení. To je pravděpodobně způsobeno jejím antioxidačním účinkem, který chrání mozkové buňky před poškozením.

Budeš zdravější

Ashwagandha má imunomodulační účinky, které posilují imunitní systém a zlepšují schopnost těla bojovat proti infekcím a nemocem. Kromě toho pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi. A navíc zlepšuje i svalovou sílu a vytrvalost. A to prostě chceš.